Ratusz w Grimmen na Pomorzu Zachodnim to jeden z przykładów średniowiecznej architektury gotyku ceglanego. Badania dendrochronologiczne drewnianej konstrukcji dachu ustaliły datę ścięcia najstarszych krokwi: 1393. Przyjmuje się zatem, że drzewo powstało około 1400 roku.
Fundamenty odsłonięte podczas wykopalisk sugerują, że w miejscu obecnego budynku znajdował się wcześniej jeszcze większy budynek, który musiał również służyć do użytku publicznego i społeczności. Był to budynek o konstrukcji szachulcowej. Ratusz w Grimmen na przestrzeni wieków przechodził wiele zmian konstrukcyjnych.
Wieża na dachu, w której od listopada 2004 roku słyszalny jest dzwonek, ma korzenie barokowe. Dolna kondygnacja służyła niegdyś do prowadzenia spraw targowych i sądowych, górna kondygnacja służyła do obrad rajców i zebrań mieszkańców. W kondygnacjach pod wysokim dwuspadowym dachem mieściły się pomieszczenia magazynowe i magazynowe.
Około 1754 roku założono w tym miejscu także więzienie. Łańcuch wstydu znajdował się na lewym filarze arkady od 1745 roku do około 1945 roku. Dziś wisi tam replika żelazka na szyję.
Po remoncie ratusz jest obecnie nowoczesnym budynkiem administracyjnym.