Muzeum Bursztynu w Jarosławcu należy do prywatnego właściciela, który w 2011 r. zdecydował się udostępnić swoją kolekcję zwiedzającym. Otworzone je w 2014 r. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 1500 eksponatów. Wystawa podzielona jest na 3 części: bursztynowy las, gdzie zaprezentowano historię powstawania bursztynu w Morzu Bałtyckim, kopalnia – ukazująca sposoby pozyskiwania bursztynu oraz inkluzje – poświęcone faunie i florze zamkniętej na wieki w złocistym kamieniu. Ponadto w muzeum można zapoznać się z opracowaniami naukowymi i ciekawostkami dotyczącymi 'złota Bałtyku'. Organizowane są tu także wystawy czasowe. W muzealnym sklepiku odwiedzający mogą nabyć pamiątki – w tym wyroby z naturalnego bursztynu. Budynek ma bardzo ciekawą bryłę, dzięki wysuniętemu nadwieszeniu odwrócony budynek przypomina swoja konstrukcją okręt morski. Miejsce to nawiązuje do popularnej dawniej zabudowy spichlerzowej w miastach portowych. Pobyt w muzeum to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych. Turyści zwiedzając muzeum wprawiani są dodatkowo w odpowiedni nastrój, poprzez muzykę i grę światłem. Od momentu jego powstania miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Muzeum działa przez cały rok. W sezonie letnim muzeum otwarte jest codziennie, natomiast poza sezonem następuje zmiana godzin otwarcia obiektu, która rokrocznie jest ustalona, a informacja o godzinach otwarcia podawana jest na stronie internetowej muzeum.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!