• Adres: Promenada Gwiazd, 72-500 Międzyzdroje

Aleja Gwiazd powstała w 1996 r., podczas pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Najważniejszą jej częścią są kamienne płyty, w których przedstawiciele polskiej kultury zostawiają odciski dłoni. Obecnie jest ich ponad 100.

Aleja Gwiazd powstała w 1996 roku, podczas pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Inspiracją do jej stworzenia były światowej sławy miejsca poświęcone gwiazdom kinematografii - hollywoodzki Bulwar i Aleja Gwiazd w Cannes. 

Od tego czasu każdego roku w lipcu, podczas kolejnych edycji Festiwalu, najbardziej zasłużeni polscy aktorzy oraz słynni przedstawiciele świata kultury pozostawiają odciski swych dłoni na pamiątkowych płytach. Obecnie znajduje się ich już znacznie ponad 100. 

Wyjątkowego klimatu temu miejscu nadają także pomniki poświęcone wybitnym postaciom polskiego kina, w tym nieżyjącym już gwiazdom. Wśród tych upamiętnień m.in. ławeczka Gustawa Holoubka, pomnik Juliusza Machulskiego, w roli kasiarza Kwinty, oraz pomnik Krzysztofa Kolbergera.

W pobliżu Promenady Gwiazd, przy ul. Bohaterów Warszawy, znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Figur Woskowych, gdzie m.in. można zobaczyć postacie wybitnych polskich aktorów w ich najsłynniejszych kreacjach, np. Daniela Olbrychskiego w roli Kmicica, czy Bogusława Lindę jako Franza Maurera.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!