Jezioro Płoń ma kształt wydłużonej elipsy, leży ono symetrycznie do osi rzeki o tej samej nazwie. Powierzchnia jeziora to 828 ha, w najgłębszym miejscu dno jest zlokalizowane na głębokości 4,5m, a średnio jest to 2,8m poniżej lustra wody, co czyni jezioro stosunkowo płytkim. Z racji mulistego dna, przejrzystość wody jest słaba, a gęsto występująca roślinność przybrzeżna czyni linię brzegową trudno dostępną. Ze względu na intensywne zarybianie jeziora sandaczem, jest to bardzo dobre miejsce do wędkowania. Wędkarze, obok wspomnianego sandacza, mogą spotkać również takie okazy ryb, jak leszcze, okonie, karasie, liny i płocie, zdarzają się również udane połowy węgorza. Aby móc legalnie dokonywać połowów, należy wykupić pozwolenie, ponieważ administratorem łowisk na jeziorze Płoń jest firma prywatna Gospodarstwo Rybackie Miedwie Sp. z o.o.

Przy jeziorze jest względnie rozwinięta infrastruktura noclegowa i gastronomiczna, obok wędkowania można również wypożyczyć kajaki (od właścicieli kwater prywatnych).

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!