Willa przy ulicy Jedności Narodowej 20 powstała na początku XX wieku i jest jednym z ciekawszych obiektów w Maszewie. Stanowi jedyny tak przykład architektury o cechach secesyjnych w mieście. Obiekt kryty jest dachem dwuspadowym z ryzalitem w północnej części frontu. Elewacja posiada zdobienia wykonane z czerwonej cegły, zwłaszcza w postaci obramień okien. Szczególną uwagę przykuwa jednak charakterystyczna wieżyczka, umiejscowiona w południowo-wschodnim narożniku budynku. Wieżyczkę przykrywa dach o kształcie ostrosłupa prawidłowego, dodatkowo na szczycie oraz w każdym z czterech naroży umieszczone zostały ozdobne sterczyny.
Budynek nie posiada wejścia od frontu, dostać się do niego można od tyłu lub przez niewielki ganek, znajdujący się po stronie północnej.
Południowa ściana budynku przylega do ulicy 22. Lipca. Warto zauważyć, że nazwa tej ulicy to jeden z nielicznych w Polsce przykładów zachowania nazewnictwa, stanowiącego pozostałość po czasach PRL (co czyni z Maszewa wyjątek na mapie kraju, szczególnie że w mieście podobnych reliktów przeszłości jest jeszcze kilka). Do tylnej, zachodniej ściany w późniejszym okresie dobudowano zabudowę gospodarczą oraz mur oddzielający ogród od ulicy, co zaburza pierwotny układ architektoniczny.
Od czasów powojennych do dziś w obiekcie mieszczą się prywatne mieszkania. Między innymi z tego powodu dawno nie przechodził koniecznego remontu.