Kościół pw. św. Antoniego zbudowano w stylu modernistycznym w 1928 r. Architektem świątyni był Diedrich Suhr. Przypomina o tym tabliczka umieszczona na wschodniej ścianie wieży kościelnej, gdzie podane jest nazwisko architekta oraz data powstania kościoła. Świątynię budowano w czasach, gdy protestantyzm był na Pomorzu religią panującą. W 1924 r. przybył do niemieckiego wówczas Sławna ks. Franciszek Niering, który pragnął założyć w mieście katolicki ośrodek duszpasterski oraz wybudować kościół. Pomimo licznych sprzeciwów mieszkańców, którzy w większości byli wyznania protestanckiego, księdzu wspólnie z architektem Suhrem udało się zamiar budowy kościoła wcielić w życie. Już w 1928 r. odbyła się uroczysta konsekracja świątyni. Projekty młodego sławieńskiego architekta Diedricha Suhra można również zobaczyć w innych miejscach Sławna. Należy do nich np. obecny Sławieński Dom Kultury.
Kościół jest halowy, z wyodrębnionym prezbiterium, murowany, z cegły, z dwuspadowym dachem i wieżą ustawioną od strony północnej. Już przy wejściu uwagę przyciąga ostrołukowy portal drzwiowy. W ościeżach znajdują się reliefy przedstawiające aniołów i motywy roślinne, a w górnej części portalu widać płaskorzeźbę św. Antoniego z dzieciątkiem. Jest to dzieło Friedricha Theilmanna z Kolonii. Świątynia stanowi integralną całość wraz z plebanią, która przylega ścianą zachodnią bezpośrednio do kościoła.
W kościele zachował się zabytkowy renesansowy ołtarz, wykonany przez rzeźbiarza Schnitzera przedstawiający sceny z życia Maryi. Ołtarz to tryptyk: z lewej strony ukazane jest zwiastowanie i nawiedzenie św. Elżbiety, w części centralnej Pieta w otoczeniu świętych Marcina i Maurycego, z prawej strony z kolei przedstawiono narodzenie Pana Jezusa i pokłon Trzech Króli. Po zamknięciu ołtarza można zobaczyć na jego skrzydłach świętych wczesnego okresu chrześcijaństwa, tj. św. Franciszka, św. Jadwigę, św. Jana od Boga, św. Teresę od Dzieciątka Jezus, św. Barbarę, św. Piotra Kanizjusza, św. Elżbietę Turyńską i św. Ottona z Bambergu. Strop kościoła jest drewniany, charakterystycznie złoto dekorowany. Przed ołtarzem na belce tęczowej z ozdobnym napisem "Oto Matka Twoja" znajduje się krzyż z Panem Jezusem oraz dwie rzeźby po bokach: Matki Bożej i św. Jana. Po obu stronach nawy umieszczono 14 płaskorzeźb przedstawiających stacje drogi krzyżowej.
Kościół pw. św. Antoniego to kościół parafialny należący do dekanatu w Sławnie.