Inne

  • Położenie:

    Schron znajduje się bezpośrednio przy ścieżce, na skarpie nad kanałem łączącym jezioro Łobez z jeziorem Ławiczka w parku miejskim w Białym Borze. Obok znajdują się dobrze widoczne umocnienia ziemne.

Uzbrojenie schronu stanowił jeden karabin maszynowy. Wewnątrz znajdują się cztery pomieszczenia. W przedsionku schronu, na ścianie można odczytać sygnaturę  "B.20" i datę budowy "1934". Budowla jest w dobrym stanie a szczególnym wyjątkiem jest, zachowana niemal w całości, mała kopuła obserwacyjna typu 9P7, w kształcie stożka, zamontowana na charakterystycznym, prostokątnym podwyższeniu stropu. Stanowi on swoistą wizytówkę  fortyfikacji w okolicach Białego Boru. Najlepsze wejście do wnętrza prowadzi przez otwór po zdemontowanej płycie pancernej. Obiekt znajduje się na oznakowanej trasie Zachodniopomorskie Fortyfikacje - "Zapomniane Fortyfikacje".

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!