• Adres: Pl. T. Kościuszki 17, 76-150 Darłowo

Inne

  • Położenie:

    Dom znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy Pl. T. Kościuszki, w pobliżu ratusza. Jest to budynek narożny zlokalizowany pomiędzy Pl. Kościuszki i ul. Powstańców Warszawskich. Naprzeciwko znajduje się kamienica, gdzie mieści się Centrum Obsługi Turystycznej.

Dom przy ul. Placu Kościuszki 17 to budynek zbudowany w XVIII w., a przebudowywany w wieku XX. Jest to dom narożny, ustawiony szczytem do ul. Powstańców Warszawskich. Budynek posiada dwie kondygnacje, mieści się w zwartej zabudowie. Jest nadbudowany w części szczytowej od ul. Powstańców Warszawskich. Od tej strony budynku znajdują się arkadowe podcienie wsparte na pięciu filarach. Na rogu budynku ulokowano pomieszczenia sklepowe, natomiast pozostałe pomieszczenia pełnią funkcje mieszkalne. Od strony Placu Kościuszki na drugiej kondygnacji widoczne są cztery okna, natomiast od ul. Powstańców Warszawskich trzy. Powyżej, w nadbudówce jest pięć mniejszych okienek. Kamienicę kryje dach naczółkowy. Turystę zachwyci niewątpliwie frontowa postać budynku ze względu na znajdujące się tu podcienie. Latem można zażyć chwilę ochłody pozostając w ich cieniu. Obiekt ten sąsiaduje z zabytkową kamienicą o podobnej budowie. Dom mieści się przy trakcie spacerowym, blisko ratusza i głównego placu w mieście. Są tu ławeczki i stylowe latarnie.

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!