• Adres: Piłsudskiego 1, 72-600 Świnoujście
  • Telefon: 91 321 42 26

Inne

  • Położenie:

    Zabytkowy budynek poczty w Świnoujściu znajduje się w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Bohaterów Września, tuż przy placu Wolności. Obok budynku poczty znajduje się Bank PKO SA, a zaledwie 200 m dalej na ul. Piastowskiej znajduje się Kościół MB Gwiazdy Morza.

Budynek poczty został wybudowany w 1878 roku, a w 1900 roku został przebudowany. Jest to budynek z czerwonej cegły, postawiony na kamiennej podmurówce. Ozdobą budynku są dwie kolumny znajdujące się przy głównym wejściu. Otwory okienne na parterze zakończone są łukami. Na piętrze okna są prostokątne. Wszystkie zdobione są białymi tynkami, co tworzy kontrastowe połączenie z czerwoną cegłą. Elewację budynku wykańcza ozdobny gzyms.

W 1878 roku budynek poczty został uroczyście otwarty, wówczas była to jedna z najnowocześniejszych placówek pocztowych w cesarskich Niemczech. Poczta posiadała przestronne pomieszczenia i nowoczesne urządzenia, które ułatwiały jej funkcjonowanie.

Budynek jest odnowiony, nadal znajduje się w nim placówka poczty.

 

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!