• Adres: 72-022 Nowe Warpno

Promenada biegnie wzdłuż brzegu Półwyspu Nowowarpieńskiego. Ma prawie kilometr długości, jest oświetlona i monitorowana, wzdłuż niej ustawiono tablice edukacyjne. Promenada została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Promenada w Nowym Warpnie powstawała na przestrzeni kilku lat. Pierwszy etap budowy zakończono w roku 2013 - oddano wówczas do użytku 330 metrów promenady wraz z wieżą widokową usytuowaną na krańcu cyplu, nad Zatoką Nowowarpieńską. Powstały wtedy również dwa obiekty, w których aktualnie mieszczą się punkty gastronomiczne a także sklep z pamiątkami i akcesoriami wędkarskimi oraz kwiaciarnia. W ciągach spacerowych zagospodarowano miejsce z przeznaczeniem na szachy plenerowe i gry planszowe oraz obrotową rzeźbę leszcza. Przy głównym wejściu na promenadę, od ulicy Kościuszki znajduje się bezpłatny parking dla samochodów osobowych, z tej strony również umiejscowiona została plaża nad brzegiem Jeziora Nowowarpieńskiego. Dalsza część promenady rozciąga się w kierunku wschodnim, po południowej stronie cyplu. Etap drugi oddany do użytku na początku roku 2015 to 500- metrowy odcinek, wzdłuż którego ustawiono tablice edukacyjne przedstawiające słynnych żeglarzy. Całość jest oświetlona, monitorowana, wyposażona w kosze na śmieci i ławeczki a także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nieopodal znajdują się pozostałe atrakcje turystyczne Nowego Warpna a wśród nich m.in.: starówka wraz z zabytkowym Ratuszem, ryglowymi zabudowaniami i odnowionymi kamienicami, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, aleja żeglarzy czy też wioska żeglarska. 

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!