Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku to dziś Centrum Konferencyjne Zamek, będące mieszanką tradycji z nowoczesnością. Został wybudowany w połowie XIV wieku, w ostatnich latach przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu teraz możemy podziwiać jego uroki. Znajduje się w samym sercu zabytkowego parku miejskiego, tuż nad brzegiem jeziora Trzesiecko, dzięki czemu wokół mamy szansę podziwiać cały urok szczecineckiego jeziora. Gościom oferuje sale konferencyjne, miejsca noclegowe, restaurację, Piano Bar oraz galerię sztuki. Jest to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i warto je odwiedzić.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku jest średniowieczną budowlą, której południowe najstarsze skrzydło pochodzi z początku XIV wieku i zostało zbudowane na ruinach dawnego grodziska słowiańskiego. Późniejsze jego przebudowy sprawiły, że nie zachował on swojego pierwotnego charakteru. Obecnie można podziwiać fragmenty cegły odsłoniętej podczas ostatniej przebudowy. Warte uwagi są również oryginalne belki sufitowe w salach konferencyjnych na pierwszym piętrze. Obecne wyposażenie Zamku jest nowoczesne, z przeznaczeniem do obsługi konferencji oraz odwiedzających galerię i restaurację turystów.

Warto nadmienić, że Zamek znajduje się w zabytkowym parku miejskim i choć nie otacza go fosa jak było to niegdyś, jego lokalizacja jest naprawdę imponująca i zachęcająca do odwiedzin. Poza Centrum Konferencyjnym Zamek mieszczącym się w południowym skrzydle, w pozostałych znajduje się siedziba Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz szereg prywatnych podmiotów prowadzących swoja działalność w północnym skrzydle. Przy dziedzińcu powstaje obecnie Ponadregionalne Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

Niestety Zamek nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz animacji dla dzieci.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!