Inne

  • Dla dzieci
  • Dla niepełnosprawnych
  • Położenie:

    Tramwaj wodny "Julek" odpływa z przystani nad jeziorem Jamno położonej przy ul. Promowej, na osiedlu Jamno, w północnej części miasta.

Tramwaj wodny "Julek" kursuje sezonowo od początku czerwca do końca sierpnia. Odbywa rejsy po jeziorze Jamno między przystanią na osiedlu Jamno w Koszalinie a przystanią Unieście, w okolicy Kanału Jamneńskiego, następnie przybija do przystani w Mielnie. Czas rejsu wynosi 30 minut do przystani Unieście, oraz 40 minut powrót do przystani w Mielnie. Statek stanowi alternatywę dla podróży zakorkowanymi drogami z Koszalina do Mielna i Unieścia.

Rejs "Julkiem" dostarcza niezapomnianych wrażeń ze względu na wyjątkowe walory widokowe. Duże wrażenie robi ogrom jeziora Jamno, które zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni. Godne uwagi są też otaczające nas walory widokowe, zwłaszcza wzdłuż mierzei, skąd roztacza się rozległa i malownicza panorama jeziora, zamknięta doskonale widocznymi, północnymi osiedlami mieszkaniowymi w Koszalinie, masywem Góry Chełmskiej z widoczną wieżą widokową oraz Osiekami z wieżą gotyckiego kościoła.

"Julek" jest statkiem zaprojektowanym zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa do żeglugi po jeziorze. Statek ma napęd hybrydowy i jest bardzo cichy.  Na pokład zabiera 110 pasażerów i rowery. Uwaga: niemożliwy przewóz przyczepek rowerowych.

Poza rejsami rozkładowymi istnieje możliwość organizacji rejsu wycieczkowego dla dużych grup.

Strona ze szczegółami kursowania:

http://mzk.koszalin.pl/julek/

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!