Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Kąpielisko Arkonka znajduje się przy ulicy Spacerowej w Parku Leśnym Arkońskim, nieopodal innych obiektów sportowych, toru kolarskiego i stadionu Arkonii. Dojazd komunikacją miejską zapewnia linia autobusowa 80 (przystanki Spacerowa nż. i Stadion Arkonia nż.) oraz linie tramwajowe 3 i 10 (pętla Las Arkoński), jak również 1 i 9 (przystanek Spacerowa). Samochodem z centrum najłatwiej dojechać aleją Wojska Polskiego w kierunku północnym, skręcając w Spacerową przy której usytuowany jest obiekt. Przy kąpielisku znajduje się parking na 200 samochodów.

     

Położone w Parku Leśnym Arkońskim najnowocześniejsze kąpielisko Szczecina. Łączna powierzchnia basenów wynosi ponad 8 tys. m2. Przy kompleksie znajduje się parking dla ok. 200 samochodów.

Kąpielisko w miejscu dzisiejszej Arkonki utworzono na początku XX w. Dawniej znajdowało się w tym miejscu jezioro nad którego brzegiem stał młyn wodny. Kompleks basenów został gruntownie przebudowany w ostatnich latach, jego ponowne otwarcie nastąpiło w 2014 r. Od tej chwili jest to najnowocześniejsze, spośród szczecińskich kąpielisk. W tej chwili w skład obiektu wchodzą cztery niecki basenowe o głębokości od 40 do 180 cm. Znajdują się tu także 3 zjeżdżalnie, punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające wodą, fontanna wyrzucająca wodę na wysokość do 15 m. oraz sztuczna rzeka o długości 59 m. Wokół basenów usytuowane są korty do tenisa i badmintona, boiska do siatkówki i sztuczna plaża. Jest też funkcjonujący w okresie od wiosny do jesieni skatepark, w którego miejscu w miesiącach zimowych znajduje się lodowisko. Całość znajduje się na ogrodzonym terenie o powierzchni 7 ha, łączna powierzchnia basenów wynosi 8012 m2. Przy kasach znajduje się 100 stojaków na rowery. 

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!