• Adres: Kupczyka 2, 71-370 Szczecin

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Kąpielisko znajduje się w południowej części jeziora Głębokie, w dzielnicy o tej samej nazwie na północno – zachodnim krańcu Szczecina. Jest ono doskonale skomunikowane z centrum miasta, a także z miejscowościami pobliskiego powiatu polickiego. Z centrum Szczecina docierają tu tramwaje linii 1 i 9 (pętla Głębokie). W tym samym miejscu kończy swą trasę jadący z Polic autobus linii 103 oraz 121 z Dobrej, a zatrzymuje się autobus linii 51 (jadący w kierunku Osowa i Niebuszewa). Samochodem z centrum najłatwiej dojechać jadąc w kierunku północnym aleją Wojska Polskiego. W bezpośredniej bliskości obiektu znajduje się parking dla samochodów.

Kąpielisko zlokalizowane w południowej części jeziora Głębokie. Plaża o długości 200 m cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. Są tu dostępne miejsca na grilla i ognisko oraz toalety.

Kąpielisko Głębokie jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych wśród mieszkańców Szczecina. Szacuje się, że w sezonie letnim odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy osób. Długość plaży kąpieliska liczona wzdłuż wybrzeża wynosi 200 m. Obiekt jest ogrodzony i wyposażony w bogatą infrastrukturę. Znajdują się tu specjalne miejsca na grill czy ognisko, kosze na śmieci, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, a także wydzielone miejsce dla dzieci z piaskownicą i placem zabaw. Kąpielisko wyposażone jest również w pomost oraz dostęp do punktu czerpania wody z odprowadzeniem do ścieków. Oprócz tego na terenie kąpieliska znajduje się restauracja i park linowy. Opiekę nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w tym miejscu sprawują wykwalifikowani ratownicy. Na teren kąpieliska obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!