• Adres: Mieczysława Karłowicza 28, 71-899 Szczecin

Stadion został oddany do użytku w 1925 r. Swoje mecze rozgrywa na nim Pogoń Szczecin. Poza meczami jest to obiekt ogólnodostępny. W pobliżu znajdują się boiska treningowe oraz skatepark.

Obiekt położony jest w dzielnicy Pogodno, niedaleko centrum. Dojazd komunikacją miejską przy pomocy linii tramwajowych 5 i 7 (przystanek Karłowicza) oraz autobusowych 75 (przystanek Witkiewicza Szkoła) i 67 (Poniatowskiego). Przy stadionie znajduje się parking na 700 samochodów.

Historia obiektu rozpoczęła się w roku 1914, kiedy to nieczynną żwirownię przerobiono na boisko do piłki nożnej. W roku 1925 do użytku oddany został stadion o pojemności 15 tysięcy miejsc, w którego skład, oprócz pełnowymiarowego boiska, wchodziła także bieżnia lekkoatletyczna. Pod koniec drugiej wojny światowej teren stadionu służył wojskom niemieckim jako punkt obrony przeciwlotniczej. Odbudowa po wojennych zniszczeniach rozpoczęła się w 1949 roku, zaś w 1955 stadion stał się siedzibą klubu MKS Pogoń Szczecin, który do dziś rozgrywa na nim swoje mecze. W swej historii obiekt przechodził wiele modernizacji, m. in. podwyższona została trybuna południowa oraz łuk, zlikwidowano bieżnię okalającą boisko. Trybuny (jako pierwsze w Polsce) w całości wyposażono w plastikowe krzesełka. Obecnie stadion posiada 18027 miejsc, oświetlenie o mocy 2300 lx oraz podgrzewaną płytę boiska o wymiarach 105 x 68 m. Od 2004 roku nosi imię zasłużonego trenera, działacza i wychowawcy młodzieży Floriana Krygiera. W bezpośredniej bliskości stadionu znajdują się cztery pełnowymiarowe boiska treningowe oraz skatepark.

Obiekt otwarty za wyjątkiem meczów rozgrywanych przez Pogoń Szczecin.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!