Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Osada średniowieczna w Borkowie znajduje się w północnej części miejscowości. Podróżując od strony Malechowa osada znajduje się po wjeździe do Borkowa po prawej stronie, w głębi ulicy. Dojazd do osady średniowiecznej możliwy jest własnym środkiem transportu lub komunikacją autobusową. Przystanek autobusowy znajduje się w centrum miejscowości. Borkowo zlokalizowane jest w odległości ok. 35 km na wschód od Koszalina.

Osada średniowieczna w Borkowie to niezwykła przestrzeń, w której dorośli i dzieci mogą spotkać się z historią. Rzeźbiarz Adam Bryl przemienia się tutaj w udzielnego pana na Brylowie – woja Borka. Goście osady mogą zapoznać się z tradycyjnymi rzemiosłami: kowalstwem, tkactwem i garncarstwem. Ponadto obserwować można, jak powstaje mąka i podpłomyki oraz sprawdzić swoje umiejętności bitewne i strzeleckie. Gospodarz i mieszkańcy osady prezentują stroje z epoki, a wieczorem zapraszają na opowieści przy ognisku. Osada Borkowo posiada również przyrząd do egzekwowania kar – dyby oraz zbiór dawnych narzędzi, broni i ceramiki. Podczas pobytu w osadzie każdy może założyć średniowieczne uzbrojenie. Latem, zwykle w sierpniu, organizowany jest festyn "Średniowieczne żniwowanie", podczas którego można zobaczyć dawne prace przy sprzęcie zbóż (m.in. koszenie kosą, sierpem, młócenie) połączone ze wspólnym biesiadowaniem. Chętni turyści mogą aktywnie uczestniczyć w  przedstawianych pokazach. Pobyt w osadzie w Borkowie pozwala w interesujący sposób spędzić czas rodzinom z dziećmi oraz grupom zorganizowanym. Na terenie osady znajduje się pole namiotowe. Przed osadą zostały wyznaczone miejsca do zaparkowania samochodu.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!