• Adres: ul. Powstańców Warszawskich 15, 76-150 Darłowo

Inne

  • Położenie:

    Dom znajduje się w centrum miasta przy ul. Powstańców Warszawskich 15. Jest to budynek narożny, pomiędzy ulicami Powstańców Warszawskich i Morską. Mieści się w odległości ok. 150 m od darłowskiego zamku.

Dom przy ul. Powstańców Warszawskich 15 to jedna ze starszych kamienic miasta. Nazywana jest kamienicą Jana z Maszewa. Była bowiem jego własnością. Jan z Maszewa dowodził załogą zamkową. Kamienicę przebudowano w XX w. Zachowała się tylna gotycka elewacja. Fasada budynku utrzymana jest w stylu renesansowym. Zwracają uwagę zdobienia na szczycie budynku. Dom jest budynkiem narożnym. Na parterze znajdują się sklepy, a pozostałe pomieszczenia pełnią funkcje mieszkalne. Kamienica mieści się przy trakcie spacerowym, w pobliżu darłowskiego zamku. Są tu ławeczki i stylowe latarnie. Ta część ulicy nie jest dopuszczona do ruchu samochodowego, jednakże przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Warszawskich z ul. Podzamcze i Morską samochody mogą przejeżdżać. Piesi maja bezwzględne pierwszeństwo. 

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!