Geopark “Kraina Lodowca nad Odrą” znajduje się w Moryniu nad Jeziorem Morzycko, w powiecie gryfińskim oraz w miejscowości Gross-Ziethen k. Joachimstahl w Niemczech. Polska część geoparku usytuowana jest w kilku miejscach miasta Moryń. Regionalne Biuro Geoparku mieści się przy Pl. Wolności 2.

Aleja Gwiazd Plejstocenu prowadzi brzegiem Jeziora Morzycko i wchodzi w skład Promenady Wielkiego Raka biegnącej w stronę miejskiej plaży. Na trasie można spotkać naturalnej wielkości mamucicę Geosię i jej synka Morynka. W środkowej części ścieżki utworzono Aleję Gwiazd Plejstocenu. Znajduje się tam 10 tablic z rysunkami i opisami ssaków, żyjących w okresie ostatniej epoki lodowcowej. Pod każdą tablicą usytuowane są tropy opisywanych zwierząt, czyli wmontowane w ziemię płyty z odlewami naturalnej wielkości. Dodatkowo znajdują się tam modele naturalnej wielkości: konia przewalskiego, niedźwiedzia jaskiniowego i tygrysa szablozębnego.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!