Przeprawa nawiązuje do czasów przedwojennych, gdy Gozdowice były jeszcze cenionym kurortem. Promowe przejście graniczne Gozdowice - Güstebieser Loose to pierwsze promowe przejście graniczne na Odrze w Polsce. Przed laty wieś została podzielona między Polskę i Niemcy, zlikwidowano wówczas połączenie promowe. Dopiero w 2007 r. obie części wsi udało się symbolicznie połączyć i zintegrować. 
Prom kursuje od kwietnia do października. 

Prom Bez Granic w Gozdowicach to nowoczesny prom, przewożący nie tylko ludzi, lecz także samochody, rowery i motocykle. Rejsy promem mogą być doskonałą rozrywką dla rodzin z dziećmi.
Gmina Mieszkowice zaprasza do korzystania z promowego przejścia granicznego Gozdowice - Güstebieser Loose. Prom kursuje od kwietnia do października sześć dni w tygodniu od wtorku do niedzieli, zabiera na pokład 6 samochodów osobowych o masie do 2,25 ton oraz 20 pasażerów.

Prom pływa od kwietnia do października. 

 

Cennik:

rowerzysta 3 zł

pieszy 3 zł

motocykl 8 zł

samochód 10 zł

 Harmonogram promu w Gozdowicach

https://mieszkowice.pl/aktualnosci/pokaz/2513_harmonogram_kursowania_promu_rzecznego_bez_granic_na_2024_r

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!