Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Kąpielisko Dąbie znajduje się na południowym brzegu jeziora Dąbie, czwartego co do wielkości jeziora w Polsce. Położone jest ono w dzielnicy Dąbie, w prawobrzeżnej części Szczecina. Ze względu na znaczne oddalenie od centrum miasta jest ono popularne głównie wśród mieszkańców prawobrzeża. Dojazd komunikacją miejską z centrum zapewnia linia pospieszna C (przystanek Gierczak). Na tym samym przystanku zatrzymują się jadące z Basenu Górniczego autobusy linii 56, 73d, 73z oraz 79. Samochodem z centrum można dojechać drogą nr 10 do Basenu Górniczego, dalej Przestrzenną a następnie będąc na Emilii Gierczak skręcić w lewo w Drukarską i jeszcze raz w lewo w Żaglową, na końcu której usytuowane jest kąpielisko.

Kąpielisko z plażą o długości 130 m położone na południowym brzegu jeziora Dąbie. W sezonie jest strzeżone. Zapewnia dostęp do toalet, natrysków, gastronomii oraz placów zabaw dla dzieci.

Kąpielisko w Dąbiu, pomimo swych stosunkowo niewielkich rozmiarów, uchodzi za bardzo urokliwe miejsce i jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Szacuje się, że w sezonie letnim odwiedza je nawet do 2 tys. osób dziennie. Wzdłuż brzegu jeziora ciągnie się szeroka piaszczysta plaża o długości 130 m. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy, samo kąpielisko posiada natomiast bogatą infrastrukturę. Jest tu wydzielony plac zabaw dla dzieci wraz z drabinkami i huśtawkami, boisko do siatkówki plażowej, 10 przebieralni, 4 prysznice, sanitariaty oraz punkt sanitarny. Można korzystać również z punktu gastronomicznego, a także wydzielonych miejsc na grill czy ognisko, znajdujących się na terenie kąpieliska. Obiekt jest ogrodzony, wewnątrz jest również dostęp do punktu czerpania wody.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!