• Adres: Księcia Bogusława X, 70-441 Szczecin

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Deptak Bogusława znajduje się w centrum miasta, na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Bogusława X od al. Wojska Polskiego do ul. Jagiellońskiej. Przy deptaku zatrzymują się autobusy a nieopodal znajdują się przystanki linii tramwajowych. Samochód można zostawić przy ul. Jagiellońskiej, Rayskiego lub Monte Cassino.

Deptak Bogusława jest jednym z głównych punktów miasta, bardzo chętnie odwiedzanym przez szczecinian i przyjezdnych. Jest to jedno z głównych miejsc, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne, również plenerowe. Utworzony został w roku 2000 jako pierwsza strefa piesza w centrum miasta i w niedługim czasie stał się jednym z głównych punktów na mapie Szczecina. Na 200-metrowym odcinku ul. Bogusława X odrestaurowane zostały piękne przedwojenne kamienice, nadające miejscu wyjątkowy charakter. Wzdłuż deptaku otwarto liczne lokale – restauracje, puby oraz kluby nocne. Znajduje się tu także filia Teatru Współczesnego - Teatr Mały.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!