Jeszcze kilkaset kilometrów tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim!

21 kwietnia 2023 17:26

Pętla Berlin - Szczecin - Kołobrzeg, Trasa Doliny Rzeki Płoni czy odcinek Trasy Wału Pomorskiego - między innymi te projekty będą realizowane drugim etapie wdrażania koncepcji Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Koszty planowanych inwestycji przekraczają 430 mln złotych! - Nikt nie jedzie tak szybko jak my, żaden inny region nie realizuje tak spektakularnych inwestycji w infrastrukturę rowerową - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Aplikacja rowerowa „Pomorze Zachodnie” najlepsza w Polsce? Głosujcie!

16 lutego 2023 12:50

Mobilny przewodnik po trasach rowerowych i atrakcjach Pomorza Zachodniego doceniony w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards! Działająca od ubiegłego roku aplikacja została nominowana do nagrody...

Rowerzystów coraz więcej - rekordy w Świnoujściu

12 stycznia 2023 9:50

Liczniki zainstalowane m.in. na Velo Baltica pokazują rosnącą popularność tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Rekordowe wzrosty liczby rowerzystów odnotowano w miesiącach przedwakacyjnych - w maju 2022 r. w Świnoujściu zarejestrowano 86 tysięcy przejeżdżających, we wrześniu 94 tysiące! - Rower stał się jednym z symboli naszego regionu. Oferujemy mnóstwo atrakcji turystycznych, inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę i zachęcamy do aktywnego wypoczynku przez cały rok - komentuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom: zaproszenie do udziału w warsztatach nt. systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom WZP

7 października 2022 10:20

Województwo Zachodniopomorskie zaprasza do udziału w warsztatach na temat systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.    Warsztaty odbędą się w dniach:    ...

Miejsca Przyjazne Rowerzystom: kolejne 5 miejsc dołączyło do systemu

15 lipca 2022 13:40

Województwo Zachodniopomorskie przedstawia kolejne 5 scertyfikowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

Trwa budowa odcinka Borne Sulinowo - Łubowo

27 czerwca 2022 11:48

Powstaje prawie 10km drogi rowerowej. Jest to część Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Most Siekierki – Neurüdnitz otwarty dla turystów!

25 czerwca 2022 12:00

Przebudowa dawnej przeprawy kolejowej Siekierki – Neurüdnitz zakończona. A to oznacza, że most jest dostępny dla turystów.

Pobierz aplikację rowerową Pomorze Zachodnie

20 czerwca 2022 13:00

Wszystkie niezbędne informacje o trasach rowerowych na Pomorzu Zachodnim! Pobierz darmową aplikację!

Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie iOS już w Appstore

14 czerwca 2022 11:29

Właśnie ukazała się nowa aplikacja na system iOS z wszystkimi trasami rowerowymi Pomorza Zachodniego. Całość do pobrania za darmo w Appstore

Już 51 MPR-ów na Pomorzu Zachodnim

9 czerwca 2022 14:11

Miejsca Przyjazne Rowerzystom tworzą coraz gęstszą i bardziej urozmaiconą sieć. Od połowy kwietnia do końca maja zgłoszono i zweryfikowano 24 obiekty.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!